پیدا کردن آدرس IP مودم اینترنت

برای انجام برخی کارها در سیستم مداربسته مانند انتقال تصویر از طریق Public IP بایستی اطلاعاتی در مورد آدرس IP مودم خود داشته باشید تا بتوانید به صفحه تنظیمات آن وارد شده و گزینه های مورد نظر را تنظیم کنید. در این مقاله راه های پیدا کردن آدرس IP مودم اینترنت بیان می شود.

ویراکم - مایکروچیپ - میکروچیپ - دوربین مدار بسته - دزدگیر - پیدا کردن آدرس IP مودم اینترنت - فروش دوربین مداربسته

راه اول: استفاده از دفترچه راهنمای Modem بطور معمول در دفترچه راهنمای تمامی مودم ها، در بخشی که مشخصات مربوط به شبکه محلی یا همان LAN مودم و یا بخشی که نحوه ورود به پنل تنظیمات مودم نوشته شده است، آدرس IP مربوط به مودم نیز نوشته شده است.

راه دوم: در صورتیکه بخش DHCP بر روی مودم شما فعال باشد (بطور پیش فرض بر روی اکثریت مودم ها در هنگام خرید، فعال است) لپ تاپ خود را به مودم از طریق کابل شبکه و یا WiFi متصل کنید. در اینصورت مودم یک آدرس IP را از طریق DHCP Server به لپ تاپ شما تخصیص می دهد. برای دیدن مشخصات مربوط به IP به یکی از سه روش زیر عمل کنید:

روش اول: بر روی آیکون شبکه که در پایین صفحه و سمت راست قرار دارد و معمولاً به شکل خطوط WiFi یا کامپیوتر یا مانیتور می باشد راست کلیک کرده و گزینه Open Network and Sharing Center را انتخاب کنید.

تنظیمات شبکه

در اینصورت برای شما پنجره تنظیمات کارت شبکه باز می شود.

در این پنجره در بخش Connections بر روی نام کارت شبکه خود کلیک کنید.

تنظیمات کارت شبکه

در پنجره باز شده و در بخش Connection بر روی کلید Details کلیک کنید تا جزئیات کارت شبکه خود را مشاهده نمایید.

پیدا کردن IP مودم

گزینه ای که در این بخش برای شما اهمیت دارد که همان IP مربوط به مودم شماست، بنام IPv4 Default Gateway می باشد. آدرسی که روبروی این بخش نوشته شده است، همان آدرس مربوط به مودم شما می باشد.

با وارد کردن این IP در مرورگر اینترنتی خود، می توانید وارد بخش تنظیمات مودم خود شوید.

روش دوم: در ویندوز و برنامه RUN را اجرا کنید. برای انجام این کار می توانید کلید Windows windows key در صفحه کلید خود را پایین نگه داشته و دکمه R را بزنید تا پنجره RUN برای شما نمایش داده شود. در این پنجره عبارت ncpa.cpl را تایپ کرده و OK را کلیک کنید. پنجره مربوط به کارتهای شبکه شما باز می شود.

run command

در این قسمت بر روی کارت شبکه خود راست کلیک کرده و گزینه Properties را انتخاب کنید. سپس مراحلی را که در صفحه قبل گفته شد را انجام دهید.

تنظیمات کارت شبکه

سپس مراحلی را که در روش قبل گفته شد را انجام دهید و جزئیات مورد نظر را در Detail مشاهده نمایید.

روش سوم: در این روش نیز لپ تاپ خود را از طریق کابل یا WiFi به مودم متصل کنید. برنامه RUN را اجرا کنید و در آن عبارت cmd را تایپ کرده و OK را کلیک کنید.

cmd

پنجره مشکی Command Prompt برای شما نمایش داده می شود. در این پنجره عبارت ipconfig را تایپ کرده و کلید Enter را بزنید.

ipconfig

حال برای شما اطلاعاتی به نمایش در خواهد آمد که این اطلاعات مشخصات کارت های شبکه شما را نمایش می دهند. در این اطلاعات، آدرسی که در جلو Default Gateway نوشته شده است، همان آدرس IP مربوط به مودم شما می باشد. با وارد کردن آن در مرورگر اینترنتی خود می توانید به صفحه تنظیماتش وارد شوید.

راه سوم: در صورتیکه گزینه DHCP Server بر روی مودم شما فعال نباشد، بایستی لپ تاپ خود را از طریق کابل شبکه به مودم خود متصل کنید و با نصب برنامه Wireshark و Capture کردن بسته های ورودی و خروجی از کارت شبکه خود، به راحتی می توانید IP موردم خود را بدست آورید.

استفاده از این آموزش با ذکر نام ویراکم بلامانع است.