نحوه تعریف نام کاربری و پسورد در دستگاه DVR

کاربران دوربین مداربسته علی الخصوص مجریان پروژه های دوربین مداربسته، در نظر داشته باشند، تعریف نام کاربری جدید برای مشتریان خود، می تواند مشکلات ناشی بعد از فرآیند نصب و راه اندازی را برای آنها به حداقل برساند. با توجه به اینکه بسیاری از افرادی که دوربین مداربسته برای آنها نصب می شود، دانش خاصی جهت انجام تنظیمات مورد نیاز خود در دستگاه DVR ندارند، ممکن است با تنظیمات اشتباه، دستگاه را با مشکل مواجه سازند. پس بهتر آن است که پسورد Admin دستگاه DVR نزد مجری پروژه محفوظ بماند و نام کاربری و پسوردی مخصوص خریداران آن تعریف و در اختیار آنها قرار داده شود.

ویراکم - مایکروچیپ - میکروچیپ - دوربین مدار بسته - دزدگیر - نحوه تعریف نام کاربری و پسورد در دستگاه DVR - فروش دوربین مداربسته

در این آموزش سعی داریم تا نحوه تعریف نام کاربری جدید و تعیین سطوح دسترسی را بیان کنیم.

این آموزش از روی منوی دستگاه هایی که دارای نرم افزار XMEye هستند بیان شده و در دستگاه های دیگر فقط شکل منوی آنها متفاوت است و طریقه کلی کار تفاوتی ندارد.

ابتدا بر روی صفحه دستگاه DVR خود راست کلیک کنید و وارد منوی اصلی بشوید.

Right Click > Main Menu

XMEye DVR

حال منوی اصلی دستگاه DVR خود را مشاهده می کنید که مانند تصویر زیر می باشد.

آموزش دوربین مداربسته

دقت داشته باشید که شکل ظاهری منوی فوق برای دستگاه های DVR است که نرم افزار انتقال تصویر آنها XMEye می باشد. در منوی فوق وارد گزینهپیشرفته یا همان Advanced شوید تا زیر منوهای داخل آن را مشاهده نمایید.

همانطور که در شکل زیر مشاهده می کنید، یکی از این گزینه ها گزینه Accounts یا کابر می باشد.

تعریف نام کاربری و پسورد برای DVR

بر روی گزینه کاربر یا Accounts کلیک کنید و وارد آن شوید.

همانطور که مشاهده می کنید در این صفحه، تعدادی نام کاربری برای شما تعریف شده است مانند Admin که می توانید آن را ویرایش کنید و پسورد آن را تغییر دهید.

تنظیمات کاربری DVR

جهت تغییر دادن پسورد admin بایستی آن را انتخاب کنید و مربع سمت چپ آن را تیک بزنید. سپس می توانید با کلیک بر روی دکمه تغییر رمز یا همان Modify Password رمز آن را تغییر دهید. در بخش تغییر رمز سه جایگاه وجود دارد. در محل اول بایستی رمز فعلی خود را وارد کنید و در دو جای باقیمانده بایستی رمز جدید مورد نظر خود را وارد کنید. در صورتیکه دستگاه شما بصورت پیش فرض رمزی ندارد، جای اول را خالی بگذارید. دقت داشته باشید که کاربر admin یک کاربر با سطح دسترسی کامل می باشد و هر عمل یا تغییری که بخواهد می تواند در سیستم ایجاد کند. پس برای دیگر کاربران نام کاربری جدید با سطح دسترسی کمتر تعریف نمایید.

برای تعریف نام کاربری جدید، بر روی گزینه Add User کلیک کنید. در صفحه ای که باز می شود نام کاربری خود را تعیین کنید. نام کاربری می تواند متشکل از حروف، عدد و یا هر دو باشد. پس از تعریف نام کاربری بایستی پسورد آن را نیز وارد کنید. سعی کنید در انتخاب پسورد نکات امنیتی را دقت کنید. 

در زیر همین صفحه، گزینه هایی وجود دارد که می توانید توسط آنها سطح دسترسی کاربر را مشخص کنید. بعنوان مثال کاربر می تواند فقط یک کانال خاص را مشاهده نماید. یا اینکه تمام کانالها را فقط مشاهده کند و یا اینکه یک کاربر بتواند به بخش مرور کردن دستگاه نیز دسترسی داشته باشد.

با تیک زدن مربع کناری هر گزینه یک دسترسی خاص را به کاربر خود داده اید. در نظر داشته باشید بایستی سطح دسترسی افراد ناآگاه را به حداقل برسانید تا از بروز مشکلات آتی جلوگیری نمایید.

استفاده از این مطلب با ذکر نام شرکت ویراکم بلامانع است.