تهیه Backup از دستگاه DVR

گاهی اوقات مجبور می شویم تا تصاویر دوربین مداربسته خود را بر روی دستگاهی مجزا از DVR مشاهده کنیم. بعنوان نمونه جهت ارائه تصاویر به مافوق یا بخش امنیتی یک سازمان دیگر، بایستی تصاویر ضبط شده دوربین مداربسته را بر روی یک فلش بارگذاری کرده و به محل مورد نظر ببریم. در این ویدئو نحوه تهیه Backup از تصاویر دوربین مداربسته آموزش داده شده است.

در این آموزش، گزینه هایی که نام برده می شود، در تمامی دستگاه ها وجود دارد ولی ممکن است جای قرار گرفتن آنها در منو، متفاوت باشد. برای تهیه بکاپ از تصاویر دستگاه DVR ابتدا وارد منوی اصلی یا همان Main Menu شوید. سپس به بخش سیستم System وارد شوید. در این بخش یک گزینه به نام Backup وجود دارد که با کلیک کردن بر روی آن، صفحه تنظیمات تهیه پشتیبان از تصاویر دوربین مداربسته برای شما باز می شود.

در این بخش کانال مورد نظر را انتخاب کنید و در صورتیکه می خواهید از تمامی کانالها Backup تهیه کنید قسمت کانال را بر روی همه یا ALL قرار دهید. سپس زمان شروع Backup و زمان پایان آن را وارد کنید. در صورت وارد نکردن این مقادیر، تمامی تصاویر دوربین مداربسته برای شما نشان داده می شوند و می توانید از آنها نسخه مورد نظر خود را تهیه نمایید. سپس بر روی دکمه اضافه یا Add کلیک کنید تا آنچه در دستگاه DVR شما ضبط شده است، نشان داده شود. سپس با علامت زدن کادر کناری هر ویدئو، می توانید آنرا انتخاب کنید. سپس بر روی شروع یا Start کلیک کنید تا بکاپ شما بر روی فلش ذخیره شود. پس از اتمام این عملیات، پیغام پشتیبان گیری به پایان رسیده است، یا Backup has finished برای شما به نمایش در می آید که با کلیک کردن گزینه تایید یا OK مراحل به پایان می رسند و می توانید فلش خود را از USB دستگاه DVR جدا کنید و بر روی کامپیوتر مشاهده نمایید.

دقت داشته باشید در هنگام تهیه Backup می توانید فایل های مورد نظر را با دو فرمت H264 و یا AVI ذخیره نمایید که در صورت این کار بایستی جهت پخش در کامپیوتر Player آنها را نیز دانلود نمایید.

استفاده از این آموزش با ذکر نام شرکت ویراکم بلامانع است.