تبدیل تکنولوژی دوربین مداربسته

با استفاده از تغییر تکنولوژی می توانید دوربین مداربسته AHD را بر روی دستگاه های Analog نیز استفاده نمایید. این کار را در مورد تکنولوژی های مختلف از جمله TVI و یا CVI نیز می توانید انجام دهید. این قابلیت بایستی بر روی دوربین مداربسته شما وجود داشته باشد و به آن از طریق OSD Menu و یا UTC Menu می توانید دسترسی داشته باشید.

ویراکم - مایکروچیپ - میکروچیپ - دوربین مدار بسته - دزدگیر - تبدیل تکنولوژی دوربین مداربسته - فروش دوربین مداربسته

گاهی اوقات پیش آمده که نوعی از دوربین ها در بازار کمیاب شده و دوربین های موجود در بازار نسبت به دستگاه DVR که کاربران دارند، دارای تکنولوژی متفاوتی هستند. بعنوان مثال دستگاه کاربری بصورت آنالوگ بوده و یکی از دوربین هایش در اثر خرابی، ناکارآمد شده است. و یا به علت تفاوت کم قیمت دوربین مداربسته آنالوگ و AHD، خرید دوربین آنالوگ صرفه اقتصادی ندارد.

برخی دوربین های مداربسته دارای قابلیت تغییر نوع تکنولوژی خود می باشند. بعنوان مثال می توانند از حالت AHD به آنالوگ یا همان CVBS تبدیل شوند و یا تکنولوژی های TVI و یا CVI را پشتیبانی می کنند.

این تغییر حالت از طریق OSD Menu و یا UTC Menu صورت می پذیرد.

آموزش دوربین مداربسته

در صورتیکه کابل دروبین مداربسته شما دارای OSD Menu می باشد، می توانید تکنولوژی دوربین خود را تغییر دهید. در OSD منو، دکمه ای روی کابل دوربین وجود دارد که به چهار جهت بالا و پایین و چپ و راست می تواند حرکت کند که هر جهت تغییر تکنولوژی دوربین مداربسته را در یکی از حالت های AHD و یا CVBS و یا TVI و یا CVI در پی خواهد داشت. برای تغییر حالت تکنولوژی دوربین مداربسته خود، کافی است دکمه منوی موجود بر روی کابل را در جهت مورد نظر به مدت 10 الی 15 ثانیه نگه دارید و سپس رها کنید.

این تغییر تکنولوژی را از طریق ورود به منوی دوربین مداربسته نیز می توانید انجام دهید. دکمه موجود بر روی کابل دوربین مداربسته را یک بار به داخل فشار دهید تا منوی دوربین بر روی نمایشگر شما ظاهر شود. در بخشی که مربوط به تکنولوژی خروجی تصویر دوربین می باشد می توانید تغییر مورد نظر را ایجاد کنید.

در صورتیکه برد دوربین مداربسته شما قابلیت UTC Menu را دارا باشد، می توانید کارهای فوق را از طریق UTC نیز انجام دهید. برای دسترسی به UTC Menu کافی است بر روی تصویر، راست کلیک کرده و گزینه کنترل کواکسیال و یا کنترل شانزدهم و یا Coaxial Control را انتخاب نمایید.

آموزش دوربین مداربسته

 

پس از انتخاب این گزینه بر روی تصویر یک پنل شبیه به PTZ نمایان می شود. با فشردن دایره موجود در وسط پنل، منوهای دوربین مداربسته ظاهر می شوند.

حال شما می توانید کارهایی که از طریق OSD Menu انجام داده اید را توسط UTC Menu نیز انجام دهید و نوع تکنولوژی دوربین مداربسته خود را نسبت به دستگاه DVR خود تغییر دهید.

استفاده از این مطلب با ذکر نام شرکت ویراکم بلامانع است.